Diagnostyka jest najważniejsza – nie ignorujmy żadnych objawów chorobowych

Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć – wystrzegać się choroby, łykać witaminy, dbać o zdrowy tryb życia przez uprawianie sportu i odpowiednie odżywianie. Często jednak to wszystko nie wystarcza, by zapobiec zachorowaniu. Niektóre choroby są dziedziczne, na niektóre nie pomoże nam ruch i zdrowe jedzenie – po prostu taka już nasza natura. Dlatego bardzo ważne są regularne kontrole i badania, by zdiagnozować rozwijającą się w naszym ciele chorobę jak najszybciej. Nie możemy zapominać o obserwacji swojego ciała – jakiekolwiek niepokojące objawy, utrzymujące się jakiś czas, dokuczliwe, o nieznanym pochodzeniu powinny wzbudzić nasz niepokój i od razu zmusić nas do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby skieruje nas do specjalisty. Nie wolno ignorować niczego co nas martwi i co wcześniej nam nie dokuczało – zwlekanie może sprawić, że w pewnym momencie będzie za późno. Kontrolujmy więc swoje zdrowie i bądźmy czujni, bo zdrowie mamy tylko jedno.

Bezobjawowo

Są jednak podstępne choroby, których przebieg jest bezobjawowy. Nie sposób domyślić się, że coś nam dolega, a tymczasem działanie choroby może wyniszczać nas wewnętrznie od jakiegoś czasu. Jedną z takich chorób jest borelioza. To schorzenie przenoszone głównie przez kleszcze, pajęczaki, które każde z nas może złapać podczas spaceru czy wędrówki po lesie, parku. Nie zawsze, ale często choroba przebiega bezobjawowo – dlatego ważne jest, żeby zbadać się na jej obecność, jeśli zauważyliśmy kleszcza na naszym ciele. brm-med.pl/ zajmuje się zarówno wykrywaniem, jak i leczeniem tej groźnej choroby, która w miarę postępowania atakuje sporo wewnętrznych organów, co może prowadzić nawet do śmierci. Borelioza nieleczona przebiega w trzech etapach: początkowy to pojawienie się rumienia, często w obszarze, w którym doszło do ukąszenia. Powinien on nas zaniepokoić i zmusić nas do wybrania się do lekarza. Pojawiają się także objawy grypopodobne i nacieki limfocytarne. Drugi etap to zapalenie stawów, powodujące ból i obrzęk stawów, groźne zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, nerwów czaszkowych a także mięśnia sercowego. Trzeci etap jest przewlekły i powoduje neuroboreliozę, zanikowe zapalenie skóry, zapalenia stawów i mięśni. Jak widać, choroba jest bardzo groźna i może spowodować nieodwracalne zmiany. A jako że leczenie antybiotykami jest trudne i bywa nieskuteczne, polecamy Brm med.

Wykryj i lecz

Jeśli więc tylko jest ryzyko choroby, musimy się przebadać. Jak zdiagnozować wszystkie objawy boreliozy w początkowym stadium? Wystarczy udać się do siedziby Brn med, gdzie zostaną przeprowadzone niezawodne testy, które w porównaniu do konwencjonalnych metod są niezawodne. Od razu można też podjąć skuteczne leczenie. Lepiej podjąć się kuracji jak najszybciej, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby i robieniu przez nią szkód. Do zdrowia wrócimy szybko, a jest w końcu ono bardzo ważne. Pamiętajmy o regularnych badaniach i kontrolach zdrowia – być może nawet uratuje nam to życie.