Personel – głównym kluczem do sukcesu. O pracownikach DPS Rudzienko.

Czy wiecie jak ważna jest rola opiekuna ? Warto odpowiedzieć na to pytanie. Opiekun w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, pielęgnacyjno – medycznym czy domu spokojnej starości zajmujący się dziećmi, młodzieżą niesprawnymi intelektualnie oraz osobami starszymi. Pracownicy Sprawujący całodobowo opieke, nie zależnie od pory dnia czy nocy. Takich właśnie ludzi spotkasz w Domu Opieki Społecznej Rudzienko www.rudzienko.pl Stale podnoszą oni swoje kompetencje, mają pozytywne nastawienie do życia, są życzliwi, a przede wszystkim ich praca to również pasja, dlatego wykonują ją rewelacyjnie.

Czym wyróżniają się dobrzy Opiekunowie?

Są to osoby spełniający się zawodowo, w pełni oddani swoim codziennym obowiązkom, którzy mogą pochwalić się nie tylko najwyższymi wynikami na dyplomie, ale również indywidualnym podejściem do pensjonariuszy, dla nich najważniejszy jest człowiek.

www.rudzienko.pl/

Rozwój osobisty naszą nalepszą inwestycja.

Warto inwestować w rozwój każdego pracownika, dobrze wykwalifikowany personel bezie mógł sprawować fachową opiekę na swoimi podopiecznymi. A tego właśnie oczekujemy, prawda? Dlatego założyciele Domu pomocy Społecznej Rudzienko inwestują w kadre pracowniczą. Zapewniają im wszelakie kursy, szkolenia aby mogli pogłębiać swoja wiedzę, podnosić kompetencje i poszerzać horyzonty.
Organizują innowacyjne szkolenia pozwalające zrozumieć problemy większej liczby osób, chorych, niepełnosprawnych. Porozumienie się z osobami np. głuchoniemymi, czy nie widzącymi mogłoby sprawić duży problem. Nie ukrywajmy utrudnia to życie.
Dlatego właśnie opiekunowie powinni posługiwać się językiem migowym, znać alfabet Brajla. W Polsce są ośrodki trudniące się tym fachem. Wszystko po to by jak najwłaściwiej porozumieć się ze swoimi podopiecznymi. Ze strony pracowników takie przedsięwzięcia także spotykają się z aprobatą. Na rynku dostępna jest cała gama szkoleń z zakresu pedagogiki , psychologii i tym podobnych kierunków pomagającym poznać problemy ludzkiej natury.

Zastanawiacie się czy Dom Pomocy Społecznej jest dla was?

„Osobie wymagającej całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, nie mogącej samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, której nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych, przysługuje prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej … „. Dlatego też na podstawie tego przepisu prawnego funkcjonują domy spokojnej starości, zakłady opieki zdrowotnej czy ośrodki pielęgnacyjno -opiekuńcze, jak placówka w Rudzienku.

Publiczny system opieki społecznej niestety nie może poszczycić się wysokim standardem. W Państwowych placówkach brakuje wolnych miejsc, a ośrodki tego typu nie są szczególnie rozwinięte .Stąd konieczność powstawanie prywatnych domów pomocy społecznej,z wykwalifikowanym personelem, w pełni oddanym swoim pensjonariuszom. Ich misją jest zapewnienie pomocy osobom w podeszłym wieku czy przewlekle chorym, które są zdane same na siebie lub których rodziny nie mają możliwości zajęcia się bliskimi całodobowo.

Reasumując:Dzięki naszemu personelowi mają Państwo gwarancję pełnego profesjonalizmu i bezpieczeństwa warto inwestować w swój personel. Ma on najwięszy wpływ na rowój i sapomopuczie swoich podopiecznych.